1Postęp (progres) – rozwój, udoskonalenie, przejście od niższego do wyższego etapu.
2Walka – pojęcie wieloznaczne, oznaczające konfrontację i zmagania jednostek, zbiorowości czy sił.

Wszystko co robimy, tworzymy w jednym celu – by uzyskać lepszą jakość, a w szczególności by się rozwijać. Nic nie opisze tego co czujemy, od mega wk….ia gdy coś mimo dużego nakładu pracy nie wychodziło, po radości gdy jeden z opracowywanych pomysłów w końcu wypala. Ciągła walka mimo tego, że wyczerpująca, daje nam wiele satysfakcji, nawet jeśli dane rozwiązanie nie wejdzie w życie, to daje inne spojrzenie na dany problem i wiedzę, dzięki której dalej możemy się rozwijać.

 

 

Niby prosta rzecz jaką jest deska longboardowa, której produkcja składa się z kilku na pozór łatwych kroków: przygotowanie materiałów, laminowanie, prasowanie, wycinanie, i wykończenie, może przysporzyć jednak wielu problemów. W myśl zasady jedna jaskółka wiosny nie czyni, tak samo wyprodukowanie jednej deski, ni jak ma się do wypuszczenia seryjnej produkcji. Pamiętam jak dziś, jak cieszyliśmy się gdy wyprodukowaliśmy pierwszą serię desek – 5 sztuk, PIĘĆ SZTUK – niby nic, ale dało nam to pogląd na co musimy zwrócić uwagę oraz pokazało nam jak długą drogę mamy jeszcze przed sobą.

 

 

Każdą zmianę którą wprowadzamy, staramy się jak najlepiej przetestować, tak żeby nie okazało się, że idealne na pierwszy rzut oka rozwiązanie, wpłynie w negatywny sposób na jakości produktu, bądź będzie niemożliwe do zastosowania w seryjnej produkcji. Dlatego często stoimy przed wyborem, nowe lepsze czy sprawdzone dobre rozwiązania. Mimo że czasami tego nie widać, nasz produkt cały czas się zmienia, niektóre rozwiązania nie będą widoczne dla końcowego klienta, jednak z czystym sercem możemy Was zapewnić, że z roku na rok nasze deski są lepsze.

 

 

Jednym z najlepszych przykładów innowacji, który ostatnio wprowadziliśmy, jest nowy frez, którego używamy do wycinania desek, rzecz o której większość osób jeżdżących na deskach nie myśli, jednak bardzo ważna jeśli weźmiemy pod uwagę proces produkcji. Szukając odpowiedniego narzędzia, biorąc pod uwagę wszystkie wytyczne które musi spełnić m.in żywotność, odpowiednia średnica i długość robocza, geometria, rodzaje obrabianego materiału, tworzy się nam nie mały problem do rozwiązania. Tak na prawdę dopiero nie dawno znaleźliśmy odpowiednie narzędzie, które spełnia wszystkie wymagania, a droga do tego była długa i kręta, konsultacje z różnymi producentami, następnie testy frezów w warunkach roboczych, sprawdzenie jakości krawędzi, porównanie żywotności i te wszystkie kroki powtarzaliśmy przynajmniej 15 razy. W końcu dotarliśmy do celu znajdując narzędzie, które najlepiej odpowiada naszym wymaganiom. Ale to jednak nie koniec pracy, bo co jeśli istnieje inne rozwiązanie które będzie miało lepszą wydajność, lub będzie pracowało szybciej, Z tego powodu nie możemy nigdy przestać szukać oraz wciąż starać się rozwijać.

 

 

A to tylko jeden z etapów produkcji, cały czas staramy się być otwarci na nowe rozwiązania i poszukiwać nowych materiałów, tak aby użytkownik deski był jak najbardziej zadowolony. Przy projektowaniu każdej kolekcji zbieramy wszystkie informacje na temat dotychczasowych rozwiązań, następnie na podstawie tych danych, razem z naszymi riderami, opracowujemy nową kolekcję na kolejny rok. Jednak do tego by kolejna kolekcja spełniała oczekiwania, potrzebujemy jeszcze jednej rzeczy – feedback’u od użytkowników. To dzięki rozmowom z Wami oraz Waszym opiniom, które otrzymujemy z różnych stron ( prywatne rozmowy, facebook, czy formularz rejstracyjny deski ) otrzymujemy podstawę do stworzenia nowej jakości. To dzięki Wam, znamy nasze mocne i złe strony. I za to chcemy Wam podziękować, i mamy nadzieję że w dalszym ciągu będziecie z nami walczyć o postęp.

 

“Krytyka mądra oświeca, głupia gasi.”3

Peace.

Szymek

1https://pl.wikipedia.org/wiki/Post%C4%99p

2https://pl.wikipedia.org/wiki/Walka#cite_note-4

3 Aleksander Fredro, Trzy po trzy; Zapiski starucha, wyd. Gebethner i Wolff, Warszawa 1880, s. 214.

Free free email marketing by FreshMail